Lady

Lady
Dievčenská country skupina Lady z Hladovky, Nižná 18. 11. 2012

Lady – v poradí štvrtá dievčenská country kapela, ktorú založil a viedol Miroslav Jurči. Vznikla v roku 2012 a opäť ju založili štyri dievčatá: Dve dievčatá 3 ročníka základnej školy v Hladovke – Dominika Brnušáková a Denisa Planietová a dve žiačky 5. ročníka, Lucia Brnušáková a Karolína Kendralová. Prvý krát si pred verejnosťou zahrali 9. 12. 2012 a oficiálne pred plnou kinosálou sa predstavili na svojom prvom oficiálnom vystúpení, 18. 11. 2012 v Nižnej, v programe Tanečne Európou, ktorý pripravila Tanečná skupina Harlekýn z Nižnej. Videozáznam z ich vystúpenia si môžete pozrieť vo videu pod textom.

V apríli začína spolu s nimi nacvičovať repertoár aj Veronika Jančová zo Suchej Hory, ktorá hrá na klávesový nástroj a tak skupina okrem country piesni nacvičuje aj ľudové a populárne piesne.
Po asi mesačnej príprave sa dievčatá 10. 11. 2013 zúčastnili opäť Country večera v Nižnej. Bolo to ich prvé vystúpenie v novom zložení. Na bicích hrá Denisa Planietová, gitare Lucia Brnušáková, gitaru vymenila za basgitaru Dominka Brnušáková a na kláves nastúpila Veronika Jančová, ktorá nahradila K. Kendralovú, ktorá svoju činnosť v skupine ukončila. V júli 2015 ukončila svoju činnosť v kapele aj Denisa Planietová a cvičiť na bicie s kapelou začala v septembri Veronika Masláková. Viac informácií o kapele nájdete na ich stránkach 
https://lady.hladovka.net

Záznam z prvého verejného vystúpenia v Nižnej 18. 11. 2012

Lady
Dievčenská country skupina Lady z Hladovky, Nižná 18. 11. 2012
Návrat hore